İzmir kitap fuarı sona erdi

İzmir kitap fuarı sona erdi

İzmir Kitap Fuarı bugün sona erdi. İzmir Kültürpark’ta 20. kez kapılarını kitapseverlere açan fuar, TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle 18-26 Nisan arasında düzenlendi. Fuarı 9 gün boyunca 423 bin okur ziyaret etti. 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı kitap fuarında, aralarında Can Dündar, Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu, Canan Tan, İlber Ortaylı, Enver Aysever, Ece Temelkuran, Ali Kırca’nın bulunduğu yüzlerce yazar, imza günleri ve söyleşiler gibi 150 etkinlik ile okurlarıyla bir araya geldi.

İmza günü için fuarda bulunan Vural Savaş, fuara katılmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. Kültürsüz toplum olacağına inanmadığını söyleyen Savaş, “Fikir eserlerinin çok az okunduğu bir toplumda yaşıyoruz. Kitap fuarları bizi tanıyan, tanımayan okurlarla buluşmak için aracı oluyor” dedi. İmza günü olan bir diğer yazar Yalçın Küçük ise kendisini çok iyi tanıyan ve takip eden kişilerin standa büyük ilgi gösterdiğini, herkesin bilinçli şekilde kitap alışverişi yaptığını ifade etti.

Bu yıl İzmir Kültürpark’ta hem kitap fuarının 20. yılı, hem de Aziz Nesin’in 100. yaşı birlikte kutlandı. Fuarda sergilenen “Aziz Nesin 100 Yaşında” portre karikatür sergisi ve Nesin Vakfı’nın düzenlediği söyleşilere katılım büyüktü.

Ecem Hepçiçekli